ГОВЬ-АЛТАЙ АЙМГИЙН ЖАРГАЛАН СУМЫН ЦАХИМ ХУУДАС
ЗАРЛАЛ
Цахим хуудасны талаарх санал хүсэлтээ 90095700 дугаарт залгаж өгнө үү Бид та бүхэндээ сумын тухай дэлгэрэнгүй мэдээллийг ил тодоор хүргэж байхаар энэхүү вэбийг бүтээн танд өргөн барьж байна.
Сумын баяр наадам

Сумын баяр наадам 2018.07.07-08 ны өдрүүдэд амжилттай зохион байгуулагдлаа.

Даага

1 А.Нармандах Залуу уяач Ягаан Завхан гол баг

2 Ж.Сумъяа Залуу уяач Алаг Бүрэн баг

3 Б.Мягмар Залуу уяач Хээр Завхан гол баг

4 П. Авирмэд ААУ Халзан Завхан гол баг

5 Ч.Лхагвадорж Уяач Хүрэн халзан Завхан гол баг

Шүдлэн 

1 Д.Мөнх - Оргих Залуу уяач Сарт хүрэн Бүрэн баг

2 Н.Идэрхангай Залуу уяач Цавьдар Завхан гол баг

3 З.Баасанжав САУяач Сарт хул Бүрэн баг

4 Б.Баянтүмэн Залуу уяач Халзан Завхан гол баг

5 Э.Аюурзана Залуу уяач Хээр Тээл баг

Хязаалан 

1 Д.Мөнхөө Залуу уяач Хээр Бүрэн баг

2 Б.Энхбаатар Залуу уяач Хээр Тээл баг

3 Ж.Сумъяа Залуу уяач Халтар Бүрэн баг

4 Г.Манлай Залуу уяач Хонгор Завхан гол баг

5 П.Авирмэд ААУ Хүрэн халзан Завхан гол баг

Соёолон 

1 Н.Шижирбаатар Залуу уяач Шарга Тээл баг

2 Г.Даваацэрэн Залуу уяач Хүрэн Бүрэн баг

3 Р.Энхбаяр САУ Алаг Бүрэн баг

4 Д.Отгондаваа Залуу уяач Хонгор халзан Бүрэн баг

5 Ц.Батсайхан САУ Хонгор Завхан гол баг

Азарга 

1 Л.Сүхбат Залуу уяач Саарал Бүрэн баг

2 Ц.Сүхбат САУ Ембүү хээр Завхан гол баг

3 Г.Бат - Эрдэнэ Залуу уяач Хээр Завхан гол баг

4 Ж.Бямбадорж Залуу уяач Сарт хар Бүрэн баг

5 П. Авирмэд ААУ Хонгор Завхан гол баг

Их нас 

1 Р.Мягмарсүрэн САУ Хул Тээл баг

2 Н.Идэрхангай Залуу уяач Хүрэн Завхан гол баг

3 Г.Давааням Залуу уяач Хүрэн Завхан гол баг

4 Д. Мөнх - Оргих Залуу уяач Хээр Бүрэн баг

5 П.Авирмэд ААУ Бор халзан Завхан гол баг

Хүчит бөхийн барилдаанд 

Цээл сумын харьяат сумын заан Алтаншагай түрүү, Цээл сумын харьяат сумын заан Гансэрээ үзүүр шөвгийн дөрөвт сумын заан Н.Баярмагнай, залуу бөх Эрдэнэболор

Шигшээ 32 бөхийн барилдаанд 

Жаргалан сумын Тээл багийн харьяат Б.Батзаяа түрүү

Жаргалан сумын Бүрэн багийн харьяат Эрдэнэболор үзүүрлэж сумын начин цол тэмдгээр шагнагдлаа. 

Сурын харваанд 

Эрэгтэй 1 дүгээр байр Жаргалан сумын харваач Б.Шаравнямбуу 2 дугаар байрт Дэлгэр сумын харваач Б.Бат-Эрдэнэ 3 дугаар байрт Дэлгэр сумын харваач Я.Чойжин

Эмэгтэй 1 дүгээр байр Есөнбулаг сумын харваач Э.Лхамхүү 2 дугаар байрт Баян уул сумын харваач Д.Лхамсүрэн 3 дугаар байрт Жаргалан сумын харваач М.Уянга нар шалгарсан байна.

Мэдээ оруулсан: 2018-07-09 11:39:23